Legal Information

Legal informations about our services and website

Accommodation Service Agreement

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve diğer tarafta ilerleyen maddelerde otel olarak anılacak olan Hotel; ilerleyen maddelerde taraflar olarak anılacaktır.

Bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı olduğunu, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler maddeler dahilinde akdetmiş bulunmaktadırlar.

 

1.SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca otel, müşterinin talebi üzerine otelde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ileride ‘Hizmet’ olarak anılacak).

1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla (Müşteri, Otelde konaklamak ve/veya otelin sunduğu hizmetler için rezervasyon yaptırarak işbu sözleşmeyi imza ettiğini kabul etmektedir) birlikte Müşteri, otelde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ile tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit etmektedir.

1.3. Otel, Müşteri’nin talebini teyit ettiğinde taraflar, işbu sözleşmeyi akdetmiş olacaklardır.

 

2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ

2.1. Hizmet rezervasyonu, müşteri temsilcisi ile görüşme yolu ile gerçekleştirilebilir.

2.2. Müşteri talebini feshetmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda işbu sözleşmede belirlenen hususlara uymak ve şartları yerine getirmek kaydıyla müşteri temsilcilerine şahsen başvurabilir.

2.3. Müşterinin, rezervasyonunda değişiklik yapma talebi iade edilebilir rezervasyon yapıldığı hallerde ve en geç, konaklamanın başlangıç tarihinden 14 (ondört) gün önce müşteri tarafından veya müşterinin yetkilendirilmiş vekili tarafından 2.2. maddesinde belirtilen yöntem ile otele iletilmelidir. Müşterinin, iade edilemez rezervasyon yapıldığı hallerde, rezervasyonunda değişiklik yapılamaz. Bu halde, ücret iadesi söz konusu değildir.

2.4. Otel, değişiklik reddetme hakkını saklı tutmakla beraber, arzu edilen değişiklikler her seferinde, yeni tarih ve şartların uygunluğuna ve nihai olarak Otel’in kararına tabidir.

2.5. İşbu sözleşme ile müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki (erken rezervasyon dönemi v.b.) rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde yeni yapılacak rezervasyonun gerçekleşeceği tarih sırasında uygulanan fiyat listelerine göre yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kayıt sırasında özel indirim uygulanan dönemlerin dışında yapılan rezervasyon değişikliklerinde özel indirimlerin geçerli olmayacağını müşteri peşinen kabul eder.

2.6. Otel, müşterinin süresi içerisinde yapacağı değişiklik talebini otelin müsaitliğinegöre cevaplayacaktır.

2.7. Yaş indirimi, çocuklar için indirim ebeveynleriyle (iki yetişkin ile) aynı odada kalmaları halinde uygulanacaktır. İşbu sözleşmeye göre rezervasyon kaydı sırasında, müşteri tarafından bildirilen konaklayacak çocuğun/çocukların yaşı otel de giriş esnasında yapılacak kayıt işlemlerinde dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının tespiti için otele girişte otel görevlisi çocuğun/ların kimliklerinin ibraz edilmesini talep edebilir. Bu durumda Müşteri çocuğun kimliğini ibraz edilecektir. Rezervasyon aşamasında bildirilen çocuk yaşı ile kimlik kayıtlarındaki çocuk yaşının farklı olması durumunda rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını müşteri karşılamayı peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.8. Otel odasında en az bir 18 yaş üzeri müşteri olacaktır. 18 yaş altındakiler en az bir yetişkin yanında olmak koşulu ile konaklayabilirler.

2.9. Aynı zamanda misafirler hotelgreenland.com internet sitesindeki rezervasyon modülünden de rezervasyon yapabilirler. Oradan yapılan rezervasyonlar ve şartlar değişiklik arz edebilir ve detaylı bilgi rezervasyon modülünde ve şartlar kısmında bulunabilir.

 

3. ÖDEME ŞEKLİ

3.1. Otelde konaklayacak müşteri, Online rezervasyon sistemi aracığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girer veya web sitesinde chat modülünde bulunan online müşteri temsilcilerinin yardımı ile yapılacak ödemeler müşteri temsilcilerine iletilir ve onlar müşteri adına istenilen tarih oda vb. bilgiler ile satın almayı gerçekleştirir.

3.2. Otel, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul eder. Otel, aynı zamanda, zarar verici programlar ve müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği gibi müşteriden kaynaklanan durumlar sebebiyle, bilgi ve belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

3.3. Müşteri, otele giriş sırasında otel personeline; online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını ya da bu kredi kartının ön kısmının fotokopisini ibraz edecektir. Müşterinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan dolayı sorumluluk müşteriye ait olacaktır.

3.4. Fatura: Otelimiz e-fatura mükellefidir. Fatura müşterinin otelden çıkışı esnasında, belirtmiş olduğu fatura bilgilerine göre düzenlenir ve teslim edilir. Ayrıca misafirin talep etmesi halinde e-posta ile de gönderilebilir. Müşteri fatura istemiyorsa, misafirin ismi, soy ismi, T.C. numarası ile ikamet ettiği şehir girilerek fatura düzenlenip arşive aktarılır. Misafirin faturasını almamasından otel sorumlu tutulamaz.

3.5. Ödemeler, müşterinin tercih ettiği para birimi üzerinden yapılabilir. Diğer ödeme yöntemlerinde (banka havaleleri v.b.) Euro, Dolar ve İngiliz Sterlini kullanılabilir. Döviz kurları ile alakalı bilgiler T.C. Merkez Bankası tarafından sağlanmaktadır.

3.6 Konaklama tarihinde T.C. kanunları ve yönetmelikleri uyarınca belirlenen ve/veya belirlenecek Konaklama vergisi tutarı; tesis tarafından otele giriş esnasında ayrıca tahsil edilecektir.

 

4. ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ ve İPTALLER

4.1. Sistemden yapılan rezervasyonlarda iptal şartları ikiye ayrılır:

a) İadeli Rezervasyonlar (Refundable): Otele giriş tarihinden 14 gün öncesine kadar koşulsuz olarak iptal edilebilir.
b) İadesiz Rezervasyonlar (Non-refundable): İadesiz rezervasyonlarda konaklama ücreti, rezervasyon anında misafirin kredi kartından alınır ve ödeme iadesi yapılamaz. 

4.2. Ön ödemesi veya tam ücreti ödenmemiş, online sohbet, telefon, email ortamlarında yapılan şifahen rezervasyonların opsiyonları 48 saattir.  Rezervasyon giriş günü saat 12:00’den sonra yapılan iade ve iptal talepleri dikkate alınmaz ve ücret tahsil edilir. (No-show)

4.3. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerden yapılacak iade veya geri ödemeler, ödemenin yapıldığı Müşterinin kredi kartının ait olduğu banka hesabına ve/veya ödemenin gönderildiği banka hesabına otel tarafından geri yatırılacaktır.

4.4.Tüm iade işlemlerinde, Otel tarafından komisyon, vergi, v.b. masraflar düşülerek Müşteri’ye iade edilecektir.

 

5. KONAKLAMA ŞEKLİ

5.1. Giriş sırasında Müşterinin ve beraberindekilerin yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yaşanabilecek hukuki sorumlulukları müşteri peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumdan dolayı oluşabilecek masraf ve harcamaları da Müşteri karşılayacaktır.

5.2.Müşteri, konaklama süresince yapacağı ekstra harcamaları en geç otelden çıkış işlemlerini yaptığı sırada ödeyecektir.

5.3. Müşteri, otele vardığı saat kaç olursa olsun, otele giriş günü en erken saat 14:00’te odaya yerleşeceğini ve otelden çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 12:00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul etmiştir.

5.4. Online rezervasyon sırasında rezervasyon ücretinin tamamı alınacaktır.

5.5. Evcil hayvanlar otel tarafından kabul edilmeyecektir.

5.6. Müşterinin otele yerleştikten sonra hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme iade edilmeyecektir.

 

6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU

6.1. Otel, Müşterinin, rezerve ettiği odaya yerleştikten sonra, mücbir sebepler dışındaki sebeplerden doğan tüm durumlarda Müşteriye ek hizmet ve/veya alternatif hizmet sunarak zararları karşılamayı iyi niyet kuralları çerçevesinde kabul ve tahhüt eder. Bu durum, Müşterinin rezervasyon ücreti dahil olmak üzere her türlü tazminat ve dava talep hakkından feragat etmesi anlamına gelecektir.

6.3. Müşteri konaklamaya ilişkin şikayetini yazılı şekilde Otel müdürlüğüne derhal bildirir, aksi takdirde Otel tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.

6.4.Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda, yapmış olduğu ihlal sonucu otelin uğradığı her türlü zararı karşılamayı Müşteri, kabul ve taahhüt eder.

6.5.Otel,mevsim şartları ve turizm sezonuna göre konaklama hizmetinin şart ve koşullarını değiştirebilir.

 

7. DİĞER HÜKÜMLER

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekat, sel, yangın, deprem, salgın hastalık, sokağa çıkma yasağı ve seyehat kısıtlama ve yasakları  gibi tahmin edilemeyecek durumlar mücbir sebepler olarak kabul edilecektir. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda otel, hizmet vermeye devam etmeyebilir.

7.2. Otel, bayram veya yeni yıl vb. diğer özel günlerin programlarını otele bağlı olmayan sebeplerden dolayı değiştirme hakkını saklı tutar.

7.3. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözümünde Müşteri, Fethiye Mahkemelerinin münhasıran yetkili olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

7.4. Otel, Müşteri tarafından odasında ve genel alanlarda verilen hasarlardan, tahribatlardan ve/veya kaybolmuş parçalardan dolayı oluşan maddi, manevi tutarları tazmin etme hakkını saklı tutar.

7.5. Kanuna göre otelin kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır. Bu yasaklar yasalar çerçevesinde belirlenecektir. Bu yüzden, otelin içinde sadece otel yönetiminin belirlediği alanlarda izin verilir.

7.6.İş bu sözleşme Müşterinin rezervasyonunu yaptırması ve ödemesini yapması sonrasında kendisine Otel tarafından verilecek Rezervasyon numarası ile devre girecek, Müşterinin Otelden ayrılması ile sona erecektir.

7.7. Otele direkt yapılan rezervasyonlarda isim değişikliği otel yönetiminin inisiyatifindedir.

7.8. Misafir otele girişi esnasında Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve konaklama belgesini okuyup imzalamakla sorumludur.

7.9. Odalara konaklama belgesi üzerinde adı yazılı kişiler haricinde misafir kabul edilemez. Müşteri misafirlerini, sadece resepsiyon önündeki oturma alanında ağırlayabilir.

7.10. Otelin umuma açık alanlarında kişisel eşyalarının güvenliğinden Müşteriler, kendileri sorumludur.

7.11. Otel odalarında bulunan emanet kasalarının kullanılmaması halinde, Müşterilerin kişisel eşyalarının kayıp ve zararından otel sorumlu tutulamaz.

7.12. Otel girişte pandemi sebebiyle yasal zorunluluk olan ateş ölçümü gibi denetimler yapmaktadır. Otel, müşterilerin girişlerini bekletme veya reddetme hakkını saklı tutar. 

7.13. Otel müşterisinin Covid19 semptomları göstermesi durumunda, test negatif çıkana kadar, otel yönetiminin kendisine izolasyon uygulayacağını ve odasından çıkmayacağını peşinen kabul eder.